Horčíkový krém (Komplexný magnéziový krém)

Výrobca/Značka: Wise Tree Naturals

Výrobok je vhodný pre: Ženy počas menopauzy Dojčiace matky Tehotné ženy Dospelých
Rôzne formy horčíka koncentrované v jednom krému.

100ml  15.90 €

Na sklade
kus

Popis produktu

 

Rôzne formy horčíka koncentrované v jednom krému.

Horčík (magnézium) je jedným z najdôležitejších minerálov v tele. Horčík potrebuje každá jedna bunka v našom organizme. Za pomoci horčíka sa uskutočňuje v našom organizme viac než 300 chemických reakcií.

Niektoré z mnohých prospešných účinkov horčíka sú:

 • udržiava zdravé kosti
 • udržiava vyváženú hladinu energie v organizme
 • zlepšuje hojenie
 • uľavuje od zápalov a bolestí pri poraneniach
 • pomáha pri vstrebávaní vitamínu D získaného zo slnka
 • zlepšuje cirkuláciu krvi
 • môže znižovať riziko vzniku cukrovky

 

Tento prírodný krém je absolútna novinka, obsahuje rôzne formy horčíka v jednom. Veľkou výhodou novinky, ktorou je magnéziový krém, je aplikácia na kožu, takže nemusíte nič prehĺtať. A tak nedochádza ani k vedľajším účinkom. Krém sa dá používať každodenne.

Výborne sa vstrebáva, obsahuje mnoho nedráždivých výživných látok!

Doplnenie horčíka by malo byť jednou z našich najzákladnejších úloh.

Horčík plní množstvo dôležitých funkcií v organizme, jeho nedostatok môže spôsobiť mnoho chronických a veľmi vážnych ochorení.

Magnéziový krém sa odporúča pre všetky vekové kategórie, je obzvlášť užitočný a zlepšuje kvalitu života v nasledovných obdobiach života:

 • počas tehotenstva,
 • v napätom, stresovom období,
 • po športovaní,
 • vo vyššom veku,
 • pri príznakoch súvisiacich s nedostatkom horčíka, ako napríklad: svalové kŕče, nespavosť, vnútorné napätie.

 

Je dobré, ak viete:

WTN magnéziový krém je tekutý, pretože obsah rozpustených minerálov vo výrobku je veľmi vysoký. Takto je zaistené rýchlejšie a účinnejšie vstrebávanie krému!

Po použití WTN magnéziového krému nedochádza k podráždeniu pokožky a nepocítite pálenie, pretože pri vstrebávaní účinných látok veľmi dobre hydratuje.

Prípravky, ktoré spôsobujú svrbenie alebo pocit pichania,  nehydratujú dostatočne a vysávajú z buniek vodu.

Dehydratovaná pokožka bude ešte suchšia, čo spôsobuje štipľavý pocit a svrbenie.

Takže, ak krém neštípe, neposkytuje to spätnú väzbu o množstve aktívnych zložiek, ale o použití alebo nedostatku hydratačných zložiek v kréme.

 

Mysleli by ste si to?

V pozadí rôznych ochorení, ako kardiovaskulárne ochorenia, hypertenzia, cukrovka, inzulínová rezistencia, poruchy nervového systému  alebo problémy s hormónmi, bolesť svalov a astma bude pravdepodobne nedostatok tejto životne dôležitej látky.

WTN magnéziový krém môže byť skvelou voľbou  na zlepšenie existujúcich zdravotných problémov alebo aj na prevenciu. Špecialitou krému je kombinácia rôznych foriem horčíka. Každá jedna forma horčíka má iný priaznivý účinok.

 • Horčík glycín - Je jednou z biologicky najdostupnejších a najvstrebateľnejších foriem magnézia. Je najbezpečnejšou voľbou pre nahradenie dlhodobého nedostatku magnézia. Môže zmierniť problémy so spánkom, znížiť frekvenciu migrénových bolestí hlavy alebo môže pomôcť nastaviť rovnováhu pohlavných hormónov.
 • Horčík-malát - Je výborná voľba pre tých, ktorí trpia chronickou únavou, pretože kyselina jablčná, prírodná ovocná kyselina prítomná vo väčšine bunkách tela, je dôležitou súčasťou enzýmov, ktoré hrajú kľúčovú úlohu pri výrobe energie. Vzhľadom na to, že iónové väzby horčíka a kyseliny jablčnej sa dajú ľahko rozbiť, horčík-malát je tiež vysoko rozpustný.
 • Magnézium orotát - Priaznivo pôsobí na srdce, preto je vynikajúcou voľbou, ak chcete zlepšiť kardiovaskulárny stav. Klinické štúdie jasne ukázali, že použitie orotátu horečnatého, napr. pri kongestívnom zlyhaní srdca, významne zvýšila šance na prežitie.
 • Horčík citrát - Je najpopulárnejšou formou horčíka pravdepodobne preto, lebo sa ľahko vstrebáva. Je ľahko prístupný a veľmi efektívny z hľadiska využitia. Kyselina citrónová je miernym preháňadlom, citran horečnatý je zdrojom horčíka, zároveň  funguje aj ako pomocník pri zápche. Je skvelou voľbou pre ľudí s rektálnymi problémami alebo problémami s hrubým črevom.

 

WTN magnéziový krém obsahuje ďalšie aktívne zložky:

 • Zmes olejov (olej z pšeničných klíčkov, sezamový olej, jojobový olej a kokosový olej), ktoré spolu s kyselinou alfa-lipoovou pomáhajú vstrebávať účinné látky a hydratujú pokožku.
 • MSM, čo môže pomôcť zachovať zdravie kostí. MSM má okrem toho regeneračný účinok, aj po intenzívnom tréningu môžete urýchliť regeneráciu unavených svalov.
 • Kyselina alfa-lipoová môže podporiť metabolizmus organizmu a zvýšiť energetickú hladinu. Môže tiež napomáhať pri viazaní toxínov, čím poskytuje ochranu pred toxickými účinkami ťažkých kovov. Vďaka svojim vynikajúcim antioxidačným účinkom môže prispieť k ochrane buniek.
 • Extrakt z aloe vera upokojuje pokožku a môže pomôcť zvýšiť syntézu kolagénu. Preto sa často používa na zmiernenie sčervenania spôsobeného slnečným spálením.
 • Extrakt z bazy čiernej taktiež ako z aloe vera sa vyznačuje znižovaním podráždenia a zastavením zápalových procesov.
 • Extrakt z bambusu, výťažok z indického lotosu a z lekna sú navzájom synergicky spolupracujúce, kožu vyživujúce a upokojujúce rastliny. Zvyšujú obranyschopnosť pokožky pred oxidačným stresom a pomáhajú udržiavať mladistvú pružnosť pokožky.

 

WTN magnéziový krém nielen pomôže dosiahnuť optimálnu hladinu horčíka v tele, ale vďaka rôznym formám horčíka môže prinášať aj oveľa komplexnejšie účinky na rozdiel od ostatných výrobkov obsahujúcich väčšinou jednozložkový horčík. Výživné rastlinné výťažky zabezpečujú zdravie a krásu pokožky.

 

Použitie:

Pomocou dávkovača naneste 1-2 dávky (je to odporúčaná denná dávka) na predlaktie, podbruško alebo na vnútornú časť stehien. V prípade svalovej bolesti a svalových kŕčov použite krém priamo na postihnuté miesto.

Pred použitím je vhodné pokožku očistiť (umyť a vysušiť), aby sa z nej odstránili zvyšky telového mlieka, čo môže brániť absorpcii krému.

Ak je to možné, používajte ho po sprchovaní, pretože póry sú pod vplyvom horúcej vody otvorené, a tak účinné látky majú lepší prístup k hlbším vrstvám pokožky.

 

Upozornenie:

 • Prípravok uchovávajte mimo dosahu detí na suchom, chladnom a tmavom mieste.
 • Nepoužívajte prípravok, ak ste precitlivený alebo alergický na niektorú jeho zložku. Ak pociťujete alergické príznaky: svrbenie, vyhádzanie alebo zčervenanie pokožky, treba krém umyť vlažnou vodou s použitím mydla.
 • Dbajte na to, aby sa krém nedostal do očí. Dôkladne si umyte ruky po použití krému.
 • Pri používaní sa vyhnúť zaneseniu výrobku do očí a slizníc. Dôkladne si umyte ruky po použití krému.

 

Zloženie (INCI):

Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Magnesium Bisglycinate, Cocos Nucifera Oil, Magnesium Malate, Magnesium Citrate, Cetearyl Alcohol, Triticum Vulgare Germ Oil, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Magnesium Orotate, Sambucus Nigra Flower Extract, Bambusa Vulgaris Shoot Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Nymphaea Alba Root Extract, Dimethylsulfone, Glyceryl Caprylate, Thioctic Acid, Squalane, Tocopherol, Vitis Vinifera Seed Extract, Ethylhexylglycerin, Glyceryl Linoleate, Xanthan Gum, Sodium Phytate.

 

Krajina pôvodu: Maďarsko