Vitex jahňací - krém pre ženy

Výrobca/Značka: Wise Tree Naturals

Výrobok je vhodný pre: Dospelých
Prírodný liečiteľ hormonálneho systému a hormonálnych problémov.

100ml  22.90 €

Na sklade
kus

Popis produktu

 

PRVÝ DOSTUPNÝ VITEX JAHŇACÍ KRÉM NA SVETE!

Prírodný liečiteľ hormonálneho systému a hormonálnych problémov.

 

Prečo je lepšie používať krém a nie výživový doplnok?

(Vitex agnus-castus poznáme aj pod názvom mníšske korenie.)

Vitex jahňací ponúka každá firma bez výnimky vo forme výživových doplnkov.

Absorpcia cez pokožku a jeho následná účinnosť je stokrát efektívnejšia ako cez tráviaci a intestinálny trakt.

Absorpcia v gastrointestinálnom trakte je veľmi kritická. Významne závisí od stavu tráviacej sústavy, takže nie je možná kontrola potrebnej dávky! V prípade krému je kontrola dávkovania oveľa jednoduchšia (keďže nie každý človek rovnaký) a účinné látky dosahujú cieľový orgán oveľa rýchlejšie.

Aby krém začal účinkovať, je potrebné používať ho približne 3 mesiace. Vo väčšine prípadov krém neposkytuje okamžitú pomoc, je potrebná určitá trpezlivosť.

Na čo sa vlastne používa vitex jahňací vo forme výživových doplnkov? Je nevyhnutné zachovať si a udržiavať optimálnu funkciu hypofýzy. Primárnym účinkom tejto rastliny je stimulácia hypofýzy.

(Vitex jahňací však neobsahuje hormón ani hormonálne zlúčeniny!)

Hypofýza je „dirignet“, ktorý riadi vylučovanie hormónov.

Ak sa zmení funkcia orgánu, napr. dôsledkom  stresu, môže sa začať séria hormonálnych problémov.

Hormóny hypofýzy ovplyvňujú fungovanie vaječníkov. Nepriamo teda tiež zohrávajú obrovskú úlohu pri formovaní cyklu. Predpokladá sa, že účinok výživového doplnku vitex jahňací sa dosahuje aj prostredníctvom hypofýzy, a tým pomáha menštruačnému cyklu.

Vitexu jahňaciemu pripisujú také pozitívne účinky na zdravie, ako je napríklad zmiernenie akné, zmiernenie predmenštruačného syndrómu pred menštruáciou alebo zvýšenie plodnosti.

 

Vitex extrakt odporúča sa pre všetky ženy:

 • Pri problémoch s nepravidelným menštruačným cyklom - reguláciou FSH/LH (folikulostimulačný hormón/luteinizačný hormón) pomáha zregulovať a spravidelniť menštruačný cyklus.
 • Za účelom zvýšenia plodnosti, počas prípravy na tehotenstvo a v prípade neplodnosti - zvýšenie hladiny LH umožní ovuláciu, čo je kľúčom k úspešnému počatiu a neplodnosť sa dá eliminovať.
 • V prípade príznakov charakteristických pre predmenštruačný syndróm (PMS) - úpravou folikulárneho dozrievania a pretrhnutia folikulov je možné dosiahnuť optimálne hladiny hormónov, toto je príčinou predmenštruačného syndrómu (PMS).
 • Pri liečení PCO/PCOS (syndróm polycystických vaječníkov) - môže znižovať hladinu testosterónu a vyrovnať hladinu hormónov, čo môže viesť k regresii choroby.
 • V prípade vysokej hladiny prolaktínu - pretože jeho zvýšená hladina môže inhibovať šance na počatie, môže spôsobiť neplodnosť a nepravidelnú menštruáciu.
 • Pomáha znížiť tvorbu akné, ktoré vzniká v dôsledku hormonálnej nerovnováhy.

 

Použitie:

Odporúčaná denná dávka je jedno úplne stlačenie pumpy (t.j. jedna dávka krému denne).

Krém používajte nepretržite, denne, odporúčame jedno úplné stlačenie pumpy. Po 3 mesiacoch použitia si dajte dvojtýždňovú prestávku. 

Použitie môžete prispôsobiť svojmu menštruačnému cyklu. Krém môžete používať aj cyklicky, v prvej polovici menštruačného cyklu (t.j. po dobu 14 dní) do ovulácie.

Natrite krém na predlaktie, vnútro ramien alebo vnútro stehien alebo na spodnú časť brucha, kde je tenšia koža, aby sa účinné látky najľahšie absorbovali a dosiahli pozitívne účinky.

 

Vitex jahňací krém sa neodporúča použiť:

 • pri menopauze
 • počas tehotenstva a kojenia
 • pri hormonálnej liečbe a užívaní hormonálnych prípravkov
 • pri užívaní hormonálnej antikoncepcie
 • ihneď po vysadení antikoncepcie a iných hormonálnych prípravkov
 • pri nadmernej produkcii luteinizačného hormónu (LH) najmä v prípade PCOS.
 • pre tínedžerov (mladším ako 18 rokov) a mužov

 

Upozornennie:

Neprekračujte odporúčané denné množstvo. Pred použitím dôkladne očistite pokožku, aby zvyšky telového krému alebo olejov nezabraňovali absorpcii.

Krém skladujte na chladnom, suchom a tmavom mieste.

Krém nepoužívajte, ak máte alergiu alebo ste precitlivený na hociktorú zložku výrobku!

Pri používaní sa vyhnúť zaneseniu výrobku do očí a slizníc. Dôkladne si umyte ruky po použití krému.

 

Zloženie: (INCI):

Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Vitex Agnus-Castus Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Rubus Idaeus Leaf Extract, Tocopherol, Trifolium Pratense Extract, Squalene, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glyceryl Linoleate, Ethylhexylglycerin, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Sodium Phytate.

 

Krajina pôvodu: Maďarsko