SK HU
Minimálná dľžka hľadaného slova je 3 znakov

PANAROM

Pre firmu Panarom je veľmi dôležitá kvalita, preto predáva iba overené esenciálne oleje. Výsledky certifikácie (biochemická analýza, ktorá je výsledkom plynovej chromatografie – hmotnostnej spektrometrie: GC/MS analýza) ich éterických olejov sú prístupné pre každého. Tieto  možno nájsť v Budapešti v ich centrále alebo si ich môžete stiahnuť z firemnej webovej stránky.

Príroda poskytuje najúčinnejšiu silu liečenia cez esenciálne oleje získané z rastlín, ktoré rovnako vplývajú na telo i dušu. V tejto  dobrej viere a s týmto náhľadom bola založená značka Panarom, ktorá už takmer 15 rokov šíri svoju lásku k prírode, svoje rastlinné a aromaterapeutické skúsenosti a znalosti.

Éterické oleje, rastlinné oleje, rastlinné extrakty, hotové výrobky a kozmetiká sú vyrobené výhradne zo 100% čistých prírodných surovín a podstupujú prísnu medzinárodnú kontrolu kvality, preto sú preukázateľne vhodné na terapeutické účely. Esenciálne oleje tejto firmy sú používané na liečenie a na terapeutické účely  vo Francúzsku, Belgicku, Japonsku a v niektorých častiach Kanady nielen prírodnými liečiteľmi, ale aj v nemocniciach

Panarom berie zodpovednosť za svoje éterické oleje, ktoré sú:

 • z botanicky overených rastlín,
 • testované podľa chemotypov,
 • 100%-ne prírodné, neobsahujú žiadne syntetické zložky alebo minerálne oleje,
 • 100%-ne čisté, nie sú zriedené inými esenciálnymi olejmi, olejmi alebo alkoholom,
 • 100%-ne autentické, nič nie je k nim pridané ani z nich odobraté.

(Zdroj: www.panarom.hu)

 

OSHADHI

Dr. Malte Hozzel, prírodovedec a učiteľ zaoberajúci sa aromaterapiou začal pracovať s esenciálnymi olejmi pred viac ako 40 rokmi v roku 1970.

V roku 1990 založil značku Oshadhi a firmu, ktorá je známa od svojho vzniku tým, že poskytuje najvyššiu kvalitu a najširšiu škálu éterických olejov a ostatné doplnkové produkty pre svojich celosvetovo spokojných zákazníkov.

Slovo oshadhi má pôvod v sanskrite a znamená liečivú rastlinu, nositeľa svetla.

Firma Oshadhi garantuje najvyššiu kvalitu výrobkov pre svojich zákazníkov. Ponúka viac ako 550 esenciálnych olejov, absolútov, celý rad zmesí éterických olejov, hydrolátov (kvetové vody), rastlinných olejov a produktov pre starostlivosť o pleť, a to všetko v najvyššej kvalite. Väčšina ich surovín je z divo rastúcich rastlín alebo pochádza z certifikovaného a kontrolovaného ekologického pestovania.

Mnoho rastlín patrí do vzácneho a zriedkavého poddruhu alebo bylinkovej kategórie.

Firma prísne kontroluje svoje výrobky aj oleje, lebo kladie veľký dôraz na spôsob ich produkcie, skladovanie a manipuláciu.

 

Certifikáty:

c.org + EU-Organic: z kontrolovaného ekologického pestovania - Eco-Cert (DE-Öko-024) certifikát

c.org + Or. RawMat.: Eco-Control certifikát:

Nepoužívajú chemické hnojivá, chemické herbicídy, prostriedky proti zveri a fungicídne látky. Destilácia sa vykonáva pri nízkom tlaku, preto neexistuje prehriatie. Destiluje sa pomaly, aby sa účinné zložky maximálne zachovali v esenciálnom oleji, lebo tieto prispievajú k jej špecifickým aromatickým účinkom a liečivej sile.

wc.org. + EU-Organic: z kontrolovaného ekologického pestovania – Eco-Cert (DE-Öko-024) certifikát:

Pôdny fond a pestovanie je Eco-Cert (DE-Öko-024) certifikované bio, ale divo rastúca rastlina. Túto kategóriu používajú pri takých divo rastúcich rastlinách, pri ktorých sú  pri zbieraní a destilovaní dodržané pravidlá bio certifikácie. Ich výroba je rovnaká ako pri c.org olejov.

wc.org + Org. RawMat.: Eco-Control certifikát:

Túto kategóriu používajú pri takých divo rastúcich rastlinách, pri ktorých sú pri zbieraní a destilovaní dodržané pravidlá bio certifikácie. Ich výroba je rovnaká ako pri c.org olejov.

abs.: Absolútne, kompletné, perfektne čisté esenciálne oleje

conv.: konvenčné, tradičné pestovanie:

Tieto oleje si firma sama vyberie na základe vysokých kvalitatívnych štandardov z éterických olejov vyrobených po celom svete.

wild: esenciálne oleje vyrobené z divo rastúcich rastlín:

Sú vyrobené vo väčšom množstve, ale nie sú podrobené chemickým procesom. Patria sem napr. eukalyptus, čajovník, borovica, atď.

Výroba BIO esenciálnych olejov vyžaduje viac času a znamená vyššie riziko, preto len pár malý rodinných firiem súhlasí s takou výrobou. Výsledkom toho je, že organické esenciálne oleje sú drahšie ako tie z konvenčného pestovania. Väčšina výrobkov firmy Oshadhy sú BIO certifikované.

(Zdroj: www.oshadhi.hu)

 

NATICS

Spoločnosť Natics kládla pri vývoji produktovej rady NATICS NATURAL CARE do popredia zdravie Vašej pokožky. Po dlhé roky hľadali tie najlepšie, najprirodzenejšie a najkvalitnejšie suroviny. Výsledkom dlhých testovaní ich receptúr je skutočnosť, že Vám poskytnú to najlepšie.

Prírodné pleťové krémy, čistiace mlieka na tvár, telové mlieka a mydlá obsahujú ošetrujúce a výživné zložky:

 • Prírodné pleťové a telové mlieka obsahujú za studena lisované rastlinné oleje a maslá, z ktorých väčšina pochádza z ekologického poľnohospodárstva.
 • Čistiace pleťové mlieka a sprchové gély jemne ošetrujú už počas čistenia vďaka prírodným účinným látkam a povrchovo aktívnym látkam rastlinného pôvodu.
 • Prírodné mydlá sú vyrobené za studena, aby si zachovali čo najviac účinných rastlinných zložiek.
 • Ošetrujúca kozmetika vyživuje pleť pomocou olejov, účinných látok a vitamínov.
 • Suroviny pochádzajú z kontrolovaných zdrojov (napr. od firmy Oshadhi).
 • Prípravky neobsahujú minerálny olej a ropné deriváty, prídavky na zlepšenie textúru, parabény, umelé farbivá, syntetické vône a parfumy, chemické stabilizátory, formaldehyd deriváty, chemikálie SLS/SLES a. zložky PEG a PPG.

Produktový rad NATICS NATURAL CARE bol navrhnutý tak, aby poskytoval prirodzenú starostlivosť o pleť od základov. Za túto starostlivosť sa Vám Vaša pleť dlhodobo odvďačí.

(Zdroj: www.natics.hu)

 

WISE TREE NATURALS

Produkty Wise Tree Naturals sú pravou prírodnou kozmetikou!

WTN spĺňa výzvy modernej kozmetiky, s aktívnou účasťou skúsených maďarských inžinierov s medzinárodnými skúsenosťami špecializovaných v rôznych oblastiach plánuje a vyrába svoje prírodné kozmetické prípravky a Maďarsku.

Prírodná kozmetika WTN a suroviny používané na jej výrobu zodpovedajú požiadavkám BDIH (Bundesverband deutscher Industrie- und Handelsunternehmen - Nemecký farmaceutický priemysel a obchodná spoločnosť). Je to najstaršia známka kvality v oblasti prírodnej kozmetiky a jeden z najprísnejších európskych prírodných kozmetických štandardov.

WTN produkty neobsahujú ani jednu z nasledovných zložiek:

 • parabény (konzervačné látky),
 • minerálny olej a ropné deriváty (parafíny, propylén-glykol, butylén-glykol, atď.),
 • syntetické zlúčeniny hliníka,
 • umelé farbivá a syntetické vône,
 • látky živočíšneho pôvodu, vrátane glycerolu,
 • zložky PEG a PPG,
 • chemikálie SLS/SLES
 • a nepotrebné prísady, ktoré sú nevyhnutné pre fungovanie tejto prírodnej kozmetiky.

Krémy WTN obsahujú oproti bežnej prírodnej kozmetike päťkrát viac aktívnych účinných látok, ktoré majú dvojnásobnú koncentráciu.

Produkty WTN odporúčame tým, pre ktorých je dôležité dôveryhodné inžinierske zázemie a originálna špičková kvalita. Pri vývoji sú zohľadňované požiadavky  zostaviť výrobky s kombináciou najúčinnejších ingrediencií.

Cieľom WTN sú vysoko kvalitné, naozaj účinné a skutočne prírodné produkty, ktoré sú skutočným riešením problémových oblastí.

(Zdroj: www.wisetreenaturals.hu)

 

ANTHYLLIS

Prírodná bio kozmetika Anthyllis je určená na každodennú starostlivosť o pokožku. Je bohatá na fyto komplex zo pšeničných otrúb, šupiek červeného hrozna, oleja z hroznových semienok a olivového oleja.

 • Je to prírodná kozmetika kontrolovaná organizáciou ICEA.
 • Je dermatologicky testovaná na citlivú pokožku.
 • Je testovaná na prítomnosť niklu, chrómu a kobaltu (menej ako 0,00004 %).
 • Neobsahuje parabény, alkalické mydlá, alkohol, farbivá, SLES, SLS, PEG, parafín a silikóny.
 • Nie je testovaná na zvieratách. Spĺňa štandardy LAV „Stop animal testing“ (www.lav.it).
 • Všetky jej zložky pochádzajú z organického poľnohospodárstva.

 

Certifiáty:

Výrobky ANTHYLLIS spĺňajú prísne kritéria a získali certifikát nadnárodného Inštitútu etickej certifikácie ICEA (Taliansko). ICEA udeľuje ochrannú známku pre bezpečnú BIO kozmetiku, pri výrobe ktorej boli použité len prírodné suroviny z ekologického poľnohospodárstva či kontrolovaného zberu rastlín vo voľnej prírode. Ďalej je bez GMO – geneticky modifikovaných rastlín. Týmto sa výrazne znižuje riziko alergických reakcií. Samozrejmosťou je, že táto kozmetika nie je testovaná na zvieratách. Inštitút zamestnáva viac ako 300 expertov v 20 pobočkách v Taliansku a v 10 pobočkách v zahraničí. ICEA patrí medzi najprestížnejšie kontrolné a certifikačné orgány. Vo všeobecnosti platí, že certifikované produkty ICEA nesmú:

 • byť toxické a mať nepriaznivé účinky na človeka,
 • mať zlú ekologickú kompatibilitu,
 • byť syntetického pôvodu,
 • obsahovať geneticky modifikované organizmy.


Na druhej strane sa musia pri výrobnom procese dodržiavať tieto parametre:

 • použité suroviny sú výlučne rastlinného pôvodu,
 • výťažky a použité suroviny pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva,
 • pri použití živočíšnych surovín musí byť zachovaná pohoda zvierat,
 • musia mať recyklovateľné a eko-kompatibilné obaly,
 • musia mať komplexné a ľahko čitateľné popisy.

 

Certifikát BIO ECO COSMESI udeľuje talianska Asociácia ekologického poľnohospodárstva (AIAB) v kooperácii s Inštitútom pre etickú certifikáciu (ICEA).

Certifikát zaručuje, že produkty:

 • nesmú používať GMO (geneticky modifikované organizmy),
 • môžu byť len z prírodných surovín z ekologického poľnohospodárstva alebo kontrolovaného zberu vo voľnej prírode,
 • nesmú byť testované na zvieratách.

 

Výrobky ANTHYLLIS spĺňajú medzinárodné štandardy "Stop Animal Testing" podporované Európskou koalíciou na ukončenie testovania na zvieratách ECEAE.

Logo skáčuceho zajačika, ktoré nesú ich produkty, je jediná svetovo uznávaná garancia, že ich výrobky neboli testované na zvieratách. Tieto výrobky museli splniť najprísnejšie kritéria a prejsť auditom ECEAE.

Certifikovaní výrobcovia musia: 

 • zaručiť, že hotové výrobky ani ich ingrediencie neboli testované na zvieratách,
 • aktívne monitorovať svoje dodávateľské reťazce a každoročne od nich získavať potvrdenia o tom, že sa nevykonávali žiadne testy na zvieratách,
 • súhlasiť s nezávislým auditom.  

 

Protokol EcolCare, vytvorený spoločnosťou Ecoreach ltd., odnož Polytechnickej Univerzity v Marche, potvrdil kompatibilitu výrobkov ANTHYLLIS s morským ekosystémom a udelil výrobkom najvyšší rating A+++ Top eco-friendly.

Prírodná bio kozmetika ANTHYLLIS a BABY ANTHYLLIS je testovaná na obsah niklu, chrómu a kobaltu s hodnotami menej ako 0,00004 % čím sa výrazne znížilo riziko vzniku alergií.

NEOBIO

Neobio je kvalitná certifikovaná prírodná kozmetika, vyrábaná výhradne v Nemecku. Je to značka Nemeckej firmy LOGOCOS Naturkosmetik AG (založená v roku 1978).

Certifikovaná bio kozmetika značky Neobio je prírodným prostriedkom v starostlivosti o pleť, telo i vlasy.

Čisto prírodné aktívne zložky nachádzajúce sa v produktoch pochádzajú z kontrolovaného biologického pestovania. Všetky výrobky sú certifikované NaTrue certifikátom a tiež sú označené ako vegan, bez laktózy a bez lepku.

Kompletný sortiment značky sa zameriava aj na špecifické problémy pokožky či vlasov, preto medzi výrobkami nájdeme aj šampón proti lupinám, na citlivú pokožku, ako aj výrobky bez parfumácie pre alergikov.

Vysoká kvalita produktov, bio rastlinné oleje a extrakty, či obaly minimalizujúce riziko vzniku nadbytočného odpadu sú poznávacím znamením značky.

Hlavnou ideou značky Neobio je vytvorenie vysoko kvalitných produktov, certifikovaných kozmetických prípravkov za dostupné ceny. Rešpekt a zodpovedný prístup im umožňuje využiť silu prírody. 

Firma Logocos Naturkosmetik AG dbá u produktov na tieto vlastnosti:

 • Použitie kvalitných surovín z ekologického poľnohospodárstva (BIO), alebo divoko rastúcich rastlín z voľnej prírody – vždy získaných etickým a trvalo udržateľným spôsobom.
 • Využíva už 37 rokov skúseností s miešaním a vytváraním kvalitnej prírodnej kozmetiky všetkých svojich značiek Neobio, Logona, Sante, Fitna.
 • Všetky výrobky Neobio sú vyrábané pod dohľadom a s certifikátom NaTrue – tieto predstavujú vysoké štandardy a požiadavky na prírodnú kozmetiku.
 • Najdôležitejšie je, aby všetky kroky výroby a distribúcie výrobkov boli podniknuté ekologickým a trvalo udržateľným spôsobom v súlade s prírodou.
 • Výrobky, ani suroviny neboli a nie sú testované na zvieratách!
 • Výrobky neobsahujú žiadne živočíšne zložky – sú vhodné pre vegánov.
 • Výrobky neobsahujú mliečnou laktózu – sú vhodné pre ľudí alergických na laktózu.
 • Výrobky neobsahujú glutén, teda lepok – sú vhodné aj pre ľudí s bezlepkovou diétou (celiakov).
 • Dbá sa na recyklovateľnosť obalov a minimalizáciu a triedenie odpadov pri výrobe i distribúcii výrobkov.

 

Prírodná kozmetika značky Neobio neobsahuje žiadne parabény, SLS, EDTA, umelé konzervanty, syntetické farbivá a vône, ropné či petrochemické látky, živočíšne zložky, glutén, laktózu, karcinogény, a žiadne iné problematické látky.

Naopak sú používané čisto prírodné suroviny z ekologického poľnohospodárstva, prípadne minerálne látky s vysokou rozložiteľnosťou v prírode, ako vôňa sú používané prírodné esenciálne oleje a výťažky, ako konzervačné látky sú používané deriváty z rastlín, všetko na prírodnej báze.

 

Na našej stránke používame súbory “cookie” pre analytické účely. Viac info